Kalendarium

kampanii społecznej, informacyjno - edukacyjnej "SyMfonia Serc" w 2013 roku

W tym roku SyMfonię Serc objął patronatem honorowym Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych – Pan Jarosław Duda.W 2013 roku już po raz szósty odbędzie się ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna SyMfonia Serc. W ramach kampanii odbędzie się szereg wydarzeń zwracających uwagę na problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane, ich rodzin i przyjaciół.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego prowadzi kampanie informacyjną ze względu na wciąż niski poziom wiedzy na temat choroby i życia z nią.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do realizacji tego projektu.

Tegoroczną „SyMfonię Serc” finansowo wspierają: PO FIO, Biogen, Zaiks

  • Fundusz Inicjatyw Społecznych
  • Biogen Idec
  • Zaiks

Już od lutego przyjmujemy zgłoszenia na konkurs fotograficzny i poetycki. Wszelkie informacje znajdują się już na stronie internetowej. Kolejne wydarzenia związanie z Kampanią to:

DZIAŁANIA ZREALIZOWANE

20 kwietnia logo Motoserce Ogólnopolska akcja krwiodawstwa
11 maja „Podaj Serce” Koncert charytatywny zespołu Pieśni i Tańca UW "Warszawianka" na rzecz chorych na SM w Sali Kongresowej PKiN
10 maja -
18 maja
logo Ride 2 Life Motocyklowa wyprawa dookoła Polski. Piotr Uljasz oraz Damian Śmigielski - agenci specjalni PTSR - przemierzą Polskę udowadniając, że można życ i spełniać swoje marzenia mimo SM. http://www.facebook.com/RIDE2LIFE
01 maja -
31 maja
logo „Kapele Serc” Koncerty charytatywne akademickich folklorystycznych zespołów „Kapele Serc” na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych
04 czerwca Obchody Światowego Dnia SM Konferencja pod hasłem "1000 Twarzy SM" w dużej Sali Konferencyjnej biura Rzecznika Praw Obywatelskich
14 czerwca -
15 czerwca
Kongres Kobiet Dwudniowa akcja rozdawania materiałów informacyjnych uczestniczkom Kongresu oraz osobom odwiedzającym.
01 lutego -
30 czerwca
Konkurs fotograficzny i poetycki 2013 „1000 Twarzy SM”
01 lutego -
31 lipca
Konkurs dla dziennikarzy Ogłoszenie i przeprowadzenie czwartej edycji konkursu dla mediów: materiał prasowy, materiał radiowy, materiał telewizyjny, materiał internetowy. Celem konkursu jest szeroka informacja o chorobie i życiu z nią.
Hasło 2013 r. „1000 twarzy SM”
31 sierpnia -
01 września
Dni Śródmieścia „Wspólnie dla Śródmieścia”, akcja różnorakich działań obrazujących życie dzielnicy.

PTSR :
- postawi symulatory „MaM SM”,
- rozdawać będzie materiały informacyjne.
03 września Wernisaż prac pokonkursowych połączony z konferencją prasową Rozstrzygnięciem konkursów: poetyckiego i fotograficznego, wręczenie nagród; wystawa prac pokonkursowych; Konferencja prasowa otwierająca i prezentująca plany dotyczące „SyMfonii Serc” 2013.
07 września Tango Integracja Portal internetowy Tangonuestro.pl oraz PTSR wspólnie organizują happening i pokazy tanga argentyńskiego dla osób niepełnosprawnych i tancerzy profesjonalnych.
07 września Integracyjny Piknik Rodzinny Piknik to przede wszystkim znakomita atmosfera wspólnej zabawy przy muzyce country, wspólne biesiadowanie przy grillach, możliwość spotkania ciekawych ludzi. A oprócz tego mnóstwo atrakcji – m.in. wioska indiańska, pokaz militariów z I i II Wojny Światowej, atrakcje dla dzieci, miting sportowy dla osób niepełnosprawnych z nagrodami, wizyta motocyklistów oraz pokaz sztucznych ogni.
09 września Patronat Błogosławionej Anieli Salawy nadany chorym na SM.
Wspomnienie liturgiczne Bł.Anieli Salawy - patronki osób chorych na SM, rozdawnictwo materiałów informacyjnych,
15 września Całodzienna akcja na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci, stoiska i pokazy, a na zakończenie koncert zespołów młodzieżowych
27 września Ogrody Integracji Przegląd artystyczny środowiska osób niepełnosprawnych. PTSR wystawi prace nagrodzone na konkursie poetyckim i fotograficznym.
13 października Uroczyste zakończenie „SyMfonii Serc” Odznaczenia PTSR oraz uroczyste zakończenie „SyMfonii Serc” w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Wręczenie honorowych odznaczeń "Ambasador SM" oraz "Serca Serc". Rozstrzygnięcie konkursu dla mediów. Koncert Aleksandry Resztik i Tadeusza Szlenkiera.
22 października -
27 października
Pokaz filmu "When I walk" podczas Festiwalu Filmów Amerykańskich, pokazany zostanie obraz amerykańskiego reżysera chorego na SM, Jasona DaSilva, When I walk. Film pokazuje życie Jasona i jego zmagania z chorobą. Po jednym z pokazów odbędzie się konferencja prasowa.
30 października Pokaz filmu "When I walk" w Warszawie, w Zamku Ujazdowskim w Kino LAB, ponownie pokażemy film When I walk, który połączony zostanie z debatą o Krajowym Programie Leczenia i Rehabilitacji.
11 styczenia XXI nadzwyczajny koncert charytatywny Koncert charytatywny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie „Z talentem od serca” na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Informacje dostarczyła: Monika ŻelazkoPolub nas na facebooku Polub nas na facebooku