31 maja w Warszawie będą miały miejsce obchody Światowego Dnia SM. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza wszystkiego osoby z SM  oraz te zainteresowane tematem do czynnego udziału w wydarzeniu. Patronat Honorowy nad obchodami Światowego Dnia SM objęła Pierwsza Dama, p. Agata Kornhauser-Duda.

„Życie z SM” to hasło przewodnie wszystkich wydarzeń zaplanowanych w związku z obchodami Światowego Dnia SM. W Polsce wybrzmi ono szczególnie podczas konferencji, w której najważniejszymi gośćmi będą osoby żyjące ze stwardnieniem rozsianym.

- „Co roku, podczas najważniejszego dla naszej organizacji święta, staramy się wiele mówić o potrzebach osób żyjących z SM. Postulujemy o zmiany w polityce lekowej, procedurach leczenia, bo wiemy  jak w tym względzie wyglądają uprawnienia osób z SM na całym świecie i chcemy, żeby w Polsce chorzy mogli liczyć na podobne standardy leczenia i opieki. W tych działaniach nie ustaniemy, chcemy walczyć do końca. W tym roku pragniemy przede wszystkim dać możliwość dojścia do głosu osobom chorym. Niech opowiedzą o swojej codzienności, która pomimo wielu trudności, nie jest pozbawiona także kolorów – tak zachęca do obchodów Światowego Dnia SM przewodniczący Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, Tomasz Połeć.

Każdy z Państwa może wziąć czynny udział w obchodach i pokazać swoją solidarność z chorymi w Polsce i na całym świecie. Aby to zrobić wystarczy przypiąć do ubrania, torby pomarańczową kokardę dołączoną do tego numeru gazety – jest to symbol stwardnienia rozsianego rozpoznawalny w wielu krajach. Pokażmy, że wspieramy osoby żyjące z SM. Choroba często nie jest widoczna, jej objawy nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka i dlatego w tym wyjątkowym dla środowiska dniu pozwólmy ją zauważyć. Niech potrzeby i problemy osób z SM, nasze potrzeby i problemy, będę widoczne. Przypinając pomarańczową wstążeczkę pokażemy światu, że choroba istnieje i że warto o niej mówić, ale nie można się jej wstydzić. To bardzo ważne przesłanie dla nas wszystkich!

Konferencja z udziałem osób żyjących z SM oraz przedstawicieli środowiska medycznego odbędzie się 31 maja o godz. 12:00 w Warszawie w gmachu Fundacji im. S. Batorego przy ul. Sapieżyńskiej 10a. Dodatkowo wydarzenie będzie transmitowane online na wydarzeniu Światowy Dzień SM na portalu społecznościowym Facebook. Serdecznie zapraszamy.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 535 175 lub mailowo: m.trojanowska@ptsr.org.pl  • zdjęcie z wydarzenia


Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku